Щоб відповісти на це питання звернемося до історії створення «Доновіт-ВС». Основою всіх таблеток, крему, свічок з брендом «Доновіт-ВС» є алкалоїди кореня аконіту Джунгарського або інше слов'янська назва рослини - Борець.
Аконіт рослина отруйна. Але, як більшість отруйних рослин, в малих дозах він має лікувальні властивості. Аконіт одне з небагатьох рослин, що має міфологічну історію. Згадаймо 12 подвиг Геракла ...
Протягом тисячоліть цілителі лікували аконітом людей від багатьох хвороб. Спектр застосування аконіту дуже широкий, тому що в ньому крім алкалоїдів міститься ще дуже багато корисних для здоров'я людей речовин. Спроби науковців лікувати чистим аконітином, синтезованим хімічним шляхом, не увінчалися успіхом.
Стародавні і сучасні цілителі застосовували і застосовують Аконіт у вигляді настоянок і екстрактів. Але при цьому виникає проблема з точним дозуванням алкалоїдів. Аконіт джунгарський зростає на висоті 2-4 тисяч метрів над рівнем моря, на різних схилах і різних ґрунтах і тому вміст алкалоїдів в коренях, здобутих з різних місць, різне. Проблему як зробити точну терапевтичну дозу алкалоїдів аконіту в екстракті, вирішила сучасна наука, яку і застосували співробітники «Науково-виробничої фірми АКСОМЕД», розробивши методику вимірювання, а потім вимірюючи і точно дозуючи за допомогою рідинного хроматографа кількість алкалоїдів аконітина в екстракті і, що саме головне, в таблетках, кремі і свічках з брендом «Доновіт-ВС».
Щоб підібрати необхідну дозу для ефективного лікування онкопатологій і новоутворень співробітниками Інституту експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, на замовлення «НВФ АКСОМЕД», був проведений повний цикл доклінічних досліджень на трьох видах тварин за сучасними європейськими стандартами.
В результаті 5-річних досліджень на різних видах перещеплюваних пухлин були визначені: терапевтичні дози; доведена нетоксичність цих доз на організм тварин; відкритий антиангіогенний механізм впливу алкалоїдів аконітина на ракові пухлини; підтверджений також цитостатичний характер впливу на них; доведено збільшення ефективності препаратів хіміотерапії, зокрема доксорубіцину, при спільному використанні з «Доновіт-ВС»; спільно з Інститутом експериментальної радіології Наукового центру радіаційної медицини АМН України було доведено, що «Доновіт-ВС» проявляє значну радіопротекторну дію в діапазоні величин поглинених доз радіації до 5 Гр (500 рентген).
Таким чином, на трьох видах тварин ще раз було доведено лікувальні властивості аконіту Джунгарського, алкалоїди якого містяться в певному дозуванні в препаратах «Доновіт-ВС».
Таблетована форма «Доновіт-ВС» була запатентована в Україні та Росії, і так як шлях до створення та реєстрації ліків досить довгий і дорогий, було налагоджено ліцензоване виробництво «Доновіт-ВС» спочатку як БАД, потім, зі зміною законодавства України, як дієтичної добавки (ДД ). Так, за законодавством України ДД не може бути ліками і це так і є, тому що доза алкалоїдів аконітина в одній таблетці становить всього 1,25 мкг. Однак, 3 таблетки прийняті одночасно досягають терапевтичної дози і перетворюють «Доновіт-ВС» в ліки.
Подальша клінічна апробація в різних клініках і онкодиспансерах, а особливо в Головному військовому клінічному госпіталі показала стабільну ефективність застосування «Доновіт-ВС» в лікуванні онкопатологій, що дало можливість приступити до створення лікарської форми таблетки і в подальшому до її клінічних випробувань. Пігулка за складом така ж, як і ДД, але в 10 разів містить більше алкалоїдів аконітина і менше за розміром. Стати Виробником таблеток «Доновіт-ВС» люб'язно погодились керівництво і засновники фармзаводу «Астрафарм». Цей завод, один з небагатьох в Україні, ліцензований за Європейськими стандартами GMP. Дозвіл на проведення клінічних випробувань дав "Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України".
Клінічні випробування були проведені за трьома нозологіями: по раку молочної залози і колоректальному раку, а також із пухлин головного мозку. Перша і друга фази успішно завершені. В даний час закінчується реєстрація препарату в Державному експертному центрі МОЗ України.
Всі результати досліджень і клінічних апробацій, автореферати дисертацій, захищених за «Доновіт-ВС», виступи на Міжнародних онкоконференціях і онкофорумах, зокрема двічі у Парижі, статті та книги по препаратам з брендом «Доновіт-ВС» поміщені на нашому сайті: aksomed.kiev.ua.
Питання, поставлене в заголовку статті після її прочитання, нам здається риторичним. А, ось, як і від чого лікують препарати з брендом «Доновіт-ВС», ми розповімо в наступній статті.
Доктор медичних наук, заслужений лікар України Собецький В.В. та генеральний директор «Науково-виробничої фірми АКСОМЕД», кандидат технічних наук, доцент Аксьонов Г.М.